VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je stř 21. lis 2018 1:30:32
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Konečná hustota moc velká? (Irish Stout)
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 17:40:09 

Ahoj, v neděli jsem stočil Irish Stout - kvasil jsem ho cca 3 týdny - kvasilo to strašně pomalu při nízké teplotě (asi 18-20C), tak jsem to nechal kvasit, ale teď v neděli jsem to už stočil = tlak už byl minimální a od změření hustoty v sobotu večer se prakticky jenom trochu pohla hladina, a v neděli už se hustota neměnila, tak jsem stočil.. co je divné je, že počáteční hustotu jsem měl 1045 a koncovou 1020, takže to vypadá asi tak na 8st.pivo, což je mizérie.. nakládal jsem do 19l, 1kg maltózy a 0.3kg dextrozy (zbytek z minula).. kde jsem udělal chybu? Schválně jsem dával jen 19l, abych to měl lepší, a teď to vypadá, že to bude takové dětské pivo :-( Každopádně jsem přihodil dropsy a již 4 den probíhá sekundární fermentace, vůně i barva ok, tak uvidíme jaké bude..

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Konečná hustota moc velká? (Irish Stout)
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 17:59:36 

1045 je 10ka a nie 8cka. hustomer mas odkial? zle to nebude, to sa neboj.

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 18:28:15 

Zdar. Já dělal Coopers Irish Stout (+1kg tmavé maltózy) před půl rokem. Původní hustota 1052, finální po 7 dnech 1026. Pro jistotu jsem přidal míň dextrózy do lahví, ale natlakovalo to málo. Takže doporučuju přidat normálně 3g/0,5l. Když Ti to prokvasilo míň, tak nezoufej, bude tam jen míň alkoholu...

V lednici:
  • Ležák #1 12° Czech Amber Lager
  • Fuck Off 17° Smoked Black IPA
  • Svatební 1+1 13° Belgian Blond Ale

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 18:57:49 

mihal píše:
1045 je 10ka a nie 8cka. hustomer mas odkial? zle to nebude, to sa neboj.

Hustoměr mám tento:
http://www.vasepivo.cz/zbozi/prislusens ... r-Z47.html

orientačně počítám podle vzorce ((H1-H2): 7,45) + 0,2 = % ALKOHOLU =>> ((1045-1020):7,45)+0,2= 3,55% což odpovídá asi 8,87° pivu.. no fermentuju klasicky s 3 gramy na lahev a uvidím co z toho bude.

Citace:
Zdar. Já dělal Coopers Irish Stout (+1kg tmavé maltózy) před půl rokem. Původní hustota 1052, finální po 7 dnech 1026. Pro jistotu jsem přidal míň dextrózy do lahví, ale natlakovalo to málo. Takže doporučuju přidat normálně 3g/0,5l. Když Ti to prokvasilo míň, tak nezoufej, bude tam jen míň alkoholu...

Výše zmíněným přepočtem to moje odpovídá asi tak tomu cos udělal ty >> 1052 a konečná 1026, to vychází asi na 3,47% Dal jsem normálně dextrózy, klasika 3g/lahev teď už jen čekat.

Každopádně toto pro Irish Stout normální? Tj. mám příště počítat, že kdybych chtěl zvýšit voltáž, tak abych tam dal o něco víc dextrózy, nebo je to jen "náhoda"? Zase aby to příště nevykvasilo "normálně" a já z toho neměl takovej ten "kousavej" speciál (různé ty 18°ky a výše, co vyrábějí komerční pivovary a nedá se to vůbec pít, jak je to silný, takže spíše "ukusuju" :-D
Já totiž všechny piva dělám tak na těch 19l místo doporučených 23l a pak mi to vždy vychází cca na 11ku až 13ku - taky jsem vždy stáčel max. při 1010, spíše tak 1008 až 1005 - ale to byly jiné druhy piv.

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 21:52:52 

aby som ta vyviedol z omylu, stupnovitost piva s obsahom alkoholu nema nic spolocne. proste pivo o povodnej hustote 1044 je 10 a desinka to bude nech ti vyjde cokolvek. ten vzorec ti iba urci kolko tam je alkoholu.

PříspěvekNapsal: stř 26. bře 2014 15:10:00 

Ja som robil IS pred dvom týždňami v sobotu s tými istými podmienkami cca 18°C a 1054 pred včerom som to stočil keď sa hodnbota 1028-1030 viditeľne nemenila niekoľko dní. ale chuťovo pri flašovaní nebolo zlé. Uvidím po sekundári ale myslím si že to bude fajn dextrózu som dával od oka s lyžičkou od zmrzliny :D má pribliťne tie 3 grami na naplnenie

PříspěvekNapsal: čtv 27. bře 2014 8:52:40 

mihal píše:
aby som ta vyviedol z omylu, stupnovitost piva s obsahom alkoholu nema nic spolocne. proste pivo o povodnej hustote 1044 je 10 a desinka to bude nech ti vyjde cokolvek. ten vzorec ti iba urci kolko tam je alkoholu.

Neviem, kde si zobral, že 1.044 je 10°P ale nie je to pravda.
Je to skôr nejak takto: http://www.brewersfriend.com/plato-to-s ... ion-chart/

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina