VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pon 18. pro 2017 4:21:03
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ace,Klarstein,Hopcat 50L
PříspěvekNapsal: úte 07. lis 2017 9:07:01 

Mám informaci, že do 10 dnů bude naskladněna nová verze (tak co ji mají na hopcatu zde: https://www.hopcat.eu/product-page/hopcat-mk2-pre-order ) u http://www.brewmaster.cz - tak kdyby někdo přemýšlel o koupi hned - může počkat na lepší, programovatelnější model.... 8-) 8-)

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: úte 28. lis 2017 0:09:24 

Ten model mk2 je totožný ako klarstein xxl?rozmyslal som nad grandfatherom ale ten je 30 l. Ked uz chcel by som skor tu 50-ku. Ktoru by ste mi poradili?

PříspěvekNapsal: čtv 30. lis 2017 16:59:23 

mk2 je nazov oznacenia druhej generacie nejakeho vyrobku. V tomto pripade teda pivovaru (klarstein, ibrew, hopcat...vsetky su rovnake).
Klarstein XXL je 50 litrova verzia tohto pivovaru. Na beton si isty nie som, ale myslim, ze to bude este prva generacia lebo ju Klarstein este asi nevypredal. Ked ju vypreda, bude predavat uz len druhu generaciu (ako je u IBrew a Hopcat).

PříspěvekNapsal: ned 03. pro 2017 22:53:47 

Tak jsem se stal novym majitelem iBrew 50L MK2 (nove verze) a o vikendu zkusil prvni varku Ale ze sladu Pale Ale (80%) a Carahell (20%). Varil jsem vicekrokovou infuzi (37, 52, 63, 73, 78). Musim rict, ze jsem byl mile prekvapen, jaka to byla pohoda. Zejmena regulace teploty v porovnani s klasickym hrncem (ukazuje i na desetiny stupne, takze se da dobre ridit i rychlost ohrevu na cca 1° za min), scezovani a vyslazovani bezproblémové (delal jsem zavesenim kose na horni část pivovaru, sladina tekla cista dostatecne).
Prijemne je programování a ulozeni receptu (nachystal jsem si predem a mam i na priste), pricemz na konci prvniho kroku (u me 37 st) stroj ceka na potvrzeni ze strany sladka a bez toho nepokracuje (predpoklada se sypání), to stejne pred krokem s teplotou varu (predpoklada se vyslazovani, pripadne pridani chmelu). Pro chmelovar lze nastavit i pripominky pro pridani dalsi davky - programovani je asi hlavní vyhoda noveho modelu.

Uvaril jsem i o 3 l vice, nez byl muj propocet (cil byl 21 L 12°). Co me ale prekvapilo byl odpar u chmelovaru (25%), takze jsem varku jeste na konci redil. Chmelovar jsem nechal jet na plnych 3000W.

Koupil jsem jej u brewmaster.cz, v sade byl i chladic (bez rychlospojek) a hopspider. Chladic zafungoval vyborne, varka schlazena asi za 15 minut. Hopspider vlastne take, trochu chmelu proslo, ale sedl na dno , prip se chytil do bazooky a do mladiny slo minimum.

Celkove hodnocení tedy velmi dobre, bylo to rychle a s polovinou neporadku - uvidime co vysledek :). Pokud bych delal plnu varku (50L), tak bych manipulaci nekterych kroku (zejmena zvedani kose) delal asi s další osobou, bylo by to o zada. Pokud nekdo uvažujete o tomto stroji a varite zejmena infuzi, tak doporucuji, je to velky pomocnik.
Pravea premyslim, jak do toho prip.zakomponovat dekokci, nema nekdo z majitelu tohoto nebo starsiho modelu zkusenost?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina