VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pát 23. srp 2019 14:33:59
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

https://www.pivovary-braumeister.cz Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Várky 20-50 litrů: má smysl cokoliv jiného než Robobrew 65l?
PříspěvekNapsal: sob 20. črc 2019 22:17:45 

Podpořen prvotními úspěchy s jedním hrncem bych se rád posunul o něco dále. Ptám se provokativně a nejspíš asi jenom filozoficky - chápu, že si to stejně budu muset rozhodnout sám:)
S možností pořídit nový 65l model Robobrew za necelých 16tis Kč si kladu otázku, jestli má smysl uvažovat o jiné sestavě pro infuzní vaření. Ať počítám, jak počítám, i kdybych se rozhodl pro základní vybavení na várky do 50 litrů - tj. 2 hrnce cca 70l, kvalitní indukční plotna (plyn nechci) + drobnosti typu ventily, bazooka atd...tak se budu minimálně této částce přibližovat. Se sofistikovanějším systémem typu HERMS jsme už finančně úplně někde jinde. Navíc, i když jsem dlouze pátral, nenarazil jsem na jakoukoliv zásadní limitaci all-in-one systémů (až na technické nedostatky jednotlivých konkrétních zařízení jako slabší výkon topných těles, občasné ucpávání pumpy atp.) v porovnání třeba s HERMS. Vlastní Robobrew není bez chyb, ale hodnocení má vcelku pozitivní.
Za stejné/menší peníze budu mít více blbuvzdorný systém, u kterého nebudu muset stát 5 hodin v kuse (ano, toto může být pro někoho i mínus), ve finále asi ušetřím i něco času. Až budu chtít vařit 100+ várky a/nebo dekokci, tak se samozřejmě budu muset vydat jinou cestou.
Toť můj výlev a budu rád, když mě v mém záměru podpoříte:) Nebo mi něco u all-in-one uniká?

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Várky 20-50 litrů: má smysl cokoliv jiného než Robobrew
PříspěvekNapsal: ned 21. črc 2019 10:43:55 

Udělal jsem si porovnání všech dostupných 1hrncových poloautomatů a jdu do něj taky. Resp. už jsem si ho v dubnu objednal. Měl být koncem června, pak koncem července. Termín se stále posouvá, aktuálně na 7.8.
Nevím, jestli ti něco uniká - možná to, že se v něm dá udělat i 1stupňová dekokce.
Za mě podporu máš.

Předmět příspěvku: Re: Várky 20-50 litrů: má smysl cokoliv jiného než Robobrew
PříspěvekNapsal: úte 20. srp 2019 16:25:46 

Tak už ho mám doma. Zatím vyzkoušen jenom ohřev, kapacity na kvašení teď mám obsazené, a proti sporáku jsem na míň než polovičních časech. Takže v tomto ohledu zatím dobré:)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina