VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je stř 08. dub 2020 9:19:34
www.perka.cz - ruční výroba per na zakázku

Přispět na provoz můžete libovolnou částkou na: 1165212014/3030 nebo přes PayPal

https://www.pivovary-braumeister.cz Beer Production Technology Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz Pivnitanky.cz SvojePivo.sk

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Grainfather
PříspěvekNapsal: čtv 16. úno 2017 15:30:53 

Mám pocit, že už se to tady někde probíralo (nebo to bylo na FaceBooku?). Co se připálenin týká, je to pravděpodobně vystíráním při nízkých teplotách...

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: sob 18. úno 2017 15:00:41 

začátek na 45...

PříspěvekNapsal: sob 18. úno 2017 18:27:59 

Podle mě je to určitě moc jemným šrotováním. Vařil jsem asi 4x v GF bez větších připálenin (troška se na dně vždycky připeče, ale to jde sundat jen houbičkou), ale pak jsem se jednou rozhodl vařit Weizenbock a šrotoval jsem si poprvé slad sám. Přehnal jsem jemnost mletí a navíc díky pšenici bylo spousta mouky bez pluh. Dopadlo to docela katastrofálně :) Několikrát se mi sepla pojistka, na dně se připálila obrovská vrstva, kterou jsem nemohl dostat dolů ani perkarobnátem, jedlou sodou, kyselinou citronovou, ani louhem. Nakonec pomohlo to postupně odsekávat rádýlkem na pizzu a postupně drhnotu drátěnkou na nerez. Výsledný pivo mělo připálenou a kyselou chuť, takže s tím, že se ta připálenost přenáší i do chuti piva souhlasím.

Od té doby jsem si šrotoval ještě 2x a dávám si pozor, aby to bylo pro GF co nejméně našrotované. Radši risknu nižší výtěžnost, než zase takovouhle připáleninu. Zároveň má to hrubší šrotování i vliv na průtok sladiny. Stíhá to pak protékat přes koš a přes přepad neteče skoro nic.

PříspěvekNapsal: ned 19. úno 2017 23:44:41 

Ja dneska varil poprve s GF a namleto jsem mel ze sladovny Kounice.

Mam tam pripaleninu pres tretinu toho vnitrniho kruhu, ale asi jsem si to zapricinil tim, ze jsem prepad zamackl moc do kapaliny, takze vlastne nebyl vubec videt a byl pod hladinou. Teplota pro vlozeni sladu byla 40...pak 62

Houbickou to neslo cele dat pryc, tak to zkusim nechat pres noc odmocit a uvidime.

Kazdopadne par sedivych vlasu z vareni mam, ale snad to dopadne dobre.

Take jsem cetl, ze nekteri vari jen na nizsi vykon i pri prechodu na vyssi teploty i pri chmelovaru, to by ale asi znamenalo zahodit connect control box.

Mate nekdo connect control box a varite jen s prepinacem na mash misto normal, jestli to vypne automaticke prepinani vykonu?

PříspěvekNapsal: pon 20. úno 2017 7:23:59 

Filip píše:
Podle mě je to určitě moc jemným šrotováním. Vařil jsem asi 4x v GF bez větších připálenin (troška se na dně vždycky připeče, ale to jde sundat jen houbičkou), ale pak jsem se jednou rozhodl vařit Weizenbock a šrotoval jsem si poprvé slad sám. Přehnal jsem jemnost mletí a navíc díky pšenici bylo spousta mouky bez pluh. Dopadlo to docela katastrofálně :) Několikrát se mi sepla pojistka, na dně se připálila obrovská vrstva, kterou jsem nemohl dostat dolů ani perkarobnátem, jedlou sodou, kyselinou citronovou, ani louhem. Nakonec pomohlo to postupně odsekávat rádýlkem na pizzu a postupně drhnotu drátěnkou na nerez. Výsledný pivo mělo připálenou a kyselou chuť, takže s tím, že se ta připálenost přenáší i do chuti piva souhlasím.

Od té doby jsem si šrotoval ještě 2x a dávám si pozor, aby to bylo pro GF co nejméně našrotované. Radši risknu nižší výtěžnost, než zase takovouhle připáleninu. Zároveň má to hrubší šrotování i vliv na průtok sladiny. Stíhá to pak protékat přes koš a přes přepad neteče skoro nic.

Souhlas... Budu se snažit to u šrotování řešit a navíc asi bude lépe vzít to přes sejtko...
Jinak uvažuji zkusit naohýbat relativně tenký nerezový drát a prostrčit ho poklicí, přepadem a trubkou až dolu a občas zatočit - míchat

PříspěvekNapsal: sob 04. bře 2017 20:02:42 

Ahojte.Ja sa chcem informovať ako to je z receptom ako sa zadava v tej novej riadiacej jednotke.Mam zaujem kúpiť GF aj ked to čo tu čítam ma dosť sklamalo.Za tie peniaze.Lebo som myslel ze to je bezproblémové varenie.Čo som čítal tak z Androidom to zatiaľ nefunguje čiže to si musim kúpiť ešte aj iphone? A čo Windows? Vopred dakujem.

PříspěvekNapsal: pon 06. bře 2017 7:23:33 

Já jsem neměl na androidu problém. Zadat průběh vaření, poslat do GF a vařit. Je pravda, že i výrobce píše o problémech na Androidu, ale já jsem nic nezaznamenal. Jinak rmutovací schéma se dá zadat přímo v control boxu na GF a žádný telefon není potřeba.

PříspěvekNapsal: sob 25. bře 2017 12:40:36 

Ahoj, zkoušel tady někdo prakticky vařít dekokcí v GF? Zatím jsem tady viděl pár zmínek, ale žádný výsledek. Zajímala by mě zkušenost. To, jestli to má nebo nemá smysl, se tady probíralo myslím docela dost :)
Předem díky :)

PříspěvekNapsal: úte 06. čer 2017 4:57:31 

Nemám GF, ale Dekokci v jedný nádobě prostě z technologických důvodů nelze. 1/3 díla se rmutuje v jiné nádobě a 2/3 odpočívají při teplotě xy v druhé nádobě. Nevím jak velký má GF vypouštěcí kohout, ale pokud s ním lze vypustit hustý rmut (asi nejde je v sítu že?) tak 1/3 povařit jinde nebude problém, obecně vzato všechny tyhle mini a mikro jsou na infuzi ..... dekokce je technologicky složitější.

PříspěvekNapsal: pon 24. črc 2017 14:22:05 

Vosounek píše:
Nemám GF, ale Dekokci v jedný nádobě prostě z technologických důvodů nelze. 1/3 díla se rmutuje v jiné nádobě a 2/3 odpočívají při teplotě xy v druhé nádobě. Nevím jak velký má GF vypouštěcí kohout, ale pokud s ním lze vypustit hustý rmut (asi nejde je v sítu že?) tak 1/3 povařit jinde nebude problém, obecně vzato všechny tyhle mini a mikro jsou na infuzi ..... dekokce je technologicky složitější.

Asi nebude tak velky problem odebrat cast husteho dila do druheho hrnce, zbytek dila ponechat na stejne teplote a udelat dekokci, ne?
Proste vypnes cerpadlo, zvednes viko se sitem, odeberes cast rmutu a hura s tim na sporak.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina