VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing
http://www.varimpivo.cz/

Brewtools
http://www.varimpivo.cz/viewtopic.php?f=24&t=3455
Stránka 1 z 1

Autor:  vemec [ úte 28. kvě 2019 10:27:43 ]
Předmět příspěvku:  Brewtools

Ahoj, dával jsem příspěvek na FB, tak házím ještě sem k případné diskuzi, protože tady to za 2 dny nezapadne :-)

Brewtools! Možná jsem první blázen z Česka, co do toho šel, ale po dvou vařeních zatím nelituji :-) B40 Pro. Možnosti konfigurací jsou nesčetné a člověk si to opravdu může, vlastně musí udělat tak, jak mu vyhovuje. Rmutování jde dobře (jen je potřeba trochu hruběji mlít - ale zas ne nezbytně - dá se jet RIMS, ale stejně tak to jde i bez recirkulace a s mícháním), vyslazování s Grainfatherem už jako HLT je paráda. 3200W elementy mi dělají ze 40ti litrů 5L odpar (dá se snížit).
Chlazení a spílání jsou kapitola sama pro sebe. Žádné ucpané filtry a podobně, protože nejsou potřeba :) Pumpa má síly dost a vytvoří sama 'whirl' jak ve vířivce v pivovaru, všechno hezky sedne do kónusu a tahá se z boku. Protiproud jsem si nechal od GF a chladí dále dobře, má vlastní okruh se senzorem, takže jak je teplota jaká chci, stačí jen přehodit kohoutem do hadice do kvasné a spíláme. Čištění funguje tak, že se nemusí nic nikam nosit a vylévat do vany, tank má uprostřed lehce kónického dna odtok, a vše jde vypustit třeba do kýblu. Navíc funkce 'CIP': stačí čistícího roztoku jen na dno a hlava to rozstříkne po celém hrnci.
Dvě vaření nejsou moc, ještě to budu ladit :) ale zatím dobrý. Neříkám, že to nemá nějaký mouchy, ale napoprvé jsem u toho nadával podstatně méně, než poprvé s Grainfatherem :-D Je hlavně fajn, že člověk nekoupí něco, co má jasně dané, jak se používá, ale je tam pořád prostor k bastlení k obrazu svému. Vlastně jinak to ani nejde, v základní konfiguraci toho člověk moc neudělá (pivo uvaří, to jo) :)
Jedná se o Norský kousek, který se teprve nedávno vydal do světa, tak ještě není moc informací v angličtině). Nejaké odkazy: https://www.brewtools.no/en/
https://www.youtube.com/watch?v=XcJ_viQI6K4
https://www.youtube.com/watch?v=r8gwNeGNMfs
Fotky z prvních dvou vaření: https://www.facebook.com/groups/domacip ... 555204393/

Autor:  narab [ úte 28. kvě 2019 21:43:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Brewtools

mě se to líbí jak jsem psal na fc,jak sám píšwš pilovat a věřím ,že budeš moc spokojen,a to že jsi první,někdo musí být průkopníkem :D

Autor:  vemec [ stř 26. čer 2019 15:07:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Brewtools

Nu recenzi nad ramec toho prvniho postu psat nebudu, protoze je toho online obecne uz k dispozici celkem dost (anglicky) :) Ale ovsem rad odpovim na jakekoliv konkretni dotazy. Zatim plati, ze po 4 varkach, jsem s tim spokojeny. Proti GF i odpadlo hodne bolistek, zejmena ve fazi chlazeni a spilani.

Autor:  Goat [ pon 21. říj 2019 17:03:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Brewtools

Ahoj, mohu se zeptat jak jste s postupem času spokojení s Brewtools a zda by jste jej doporučili úplnému začátečníkovi? Děkuji za zprávu.

Autor:  Ferenc [ stř 27. lis 2019 17:40:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Brewtools

Ahoj,
Pokud jsi úplný začátečník a nejsi úplně rozhodnut že budeš vařit, pořiď si klidně něco levnějšího a třeba i z druhé ruky. Ale pokud už to víš, jdi do Brewtools. Jak už bylo psáno, je zde spousta možností úprav atp. Nelekej se ceny - oproti tomu co je na trhu, to stojí za to. Já mám B80Pro, přikoupil jsem doporučený balíček s příslušenstvím (chladič, 3-cestný ventil, čidlo...). Po prvním vyzkoušení mi spadla brada! Kvalita provedení, preciznost, spolehlivost. Dnes jsem objednal další 3-cestný ventil a nastavitelnou (polohovatelnou) spodní trubičku. Další v pořadí bude steam hat s kondenzátorem (bohužel není skladem). Mám ještě Klarstein 50L, ale ten už budu používat jenom na vyslazovací vodu.

Autor:  Goat [ pát 06. pro 2019 17:21:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Brewtools

Ahoj Franto, jsem rozhodnutý vařit a díky za tvé doporučení. Byl jsem v podstatě již téměř rozhodnutý pro Brewtools a tvůj názor mě postrčil do stavu plně rozhodnutý. Jenom ještě prosím, když už to budu objednávat, tak o tvůj názor, co vše z příslušenství zároveň objednat. A smím-li se zeptat, ty jsi to objednával u nich nebo jsi to bral přes našeho prostředníka? A jak to bylo s termínem dodání a s proclením?
Díky za zprávu
Přemek

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/