VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing
http://www.varimpivo.cz/

řízení varny
http://www.varimpivo.cz/viewtopic.php?f=25&t=3472
Stránka 1 z 1

Autor:  Jan Mareš [ stř 21. srp 2019 6:44:43 ]
Předmět příspěvku:  řízení varny

Ahoj domovařiči a dobří lidé,chtěl bych poprosit o radu jak a z čeho vytvořit řízení varny.Moc elektrice nerozumím a pokud by se našel někdo ochotný poradit byl bych velice vděčný.
Děkuji a ať se daří Jenda

Autor:  Mattias [ stř 21. srp 2019 6:53:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: řízení varny

Ja na to pouzivam Microchip mikroprocesory, ale to bude asi pre teba zlozite, kedze elektronike nerozumies. Tam si musis naprogramovat riadiaci program, navrhnut zapojenie a podobne...

Podla mna by si mohol skusit nejaky lacny PID regulator, ako napriklad tento:
https://www.ebay.com/itm/312440195782

Ten ti ale iba bude udrziavat nastavenu teplotu, teda ty by si musel prepinat teploty, ake potrebujes (pre viacstupnovu infuziu). Miesanie sa na to ale neda pripojit. Bud pojde nonstop, alebo cez nejaky dalsi casovac. Predpokladam, ze existuju aj drahsie a sofistikovanejsie riesenia, ale nepoznam ich. Hadam poradi aj niekto iny...

Autor:  Mosquit [ stř 21. srp 2019 8:28:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: řízení varny

Záleží, co chceš všechno řídit (automatizovat) a proč. PID regulátor (= vylepšený termostat) je dobrý začátek, dohřeje dílo na danou teplotu (a udržuje). Záleží, jaký máš ohřev varny a co ti umožní (třeba když někdo ohřejvá varnu dřevem, tak to se automatizuje blbě...).

Pokročilé řízení je potom něco, co umožní vícestupňovou infuzi (tedy sled prodlev a zahřívání, se spínáním míchadla), na což jsou různé mikrokontroléry nebo prográmky do počítače (namátkou http://web.craftbeerpi.com/).

Nejpokročilejší věci umožní třeba i dekokční vaření (a tedy nějaké pneumaticky ovládané ventily, čerpadla, ...) a to prakticky pro homebrewing nemá smysl.

Autor:  Jan Mareš [ stř 21. srp 2019 11:17:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: řízení varny

Ahoj,moc vám děkuji za rady a informace.Teď vařím v IBREW 30L infuzně ale je to na mě už malé.Stavím kotel ze 150L Alba Hořovice dvouplášť a zatím bych se dal cestou infuze.Kotel osazen 3X3Kw spirály na elektriku a oběhové čerpadlo.Rád bych nastavil 3infuzní teploty a časy prodlev, měl to hlídané třeba i přez počitač a nebo telefon abych mohl dělat i jiné věci a nemusel u toho sedět a hlídat (na to bohužel nemám čas)
Mám kamaráda co by mě to zapojil ale nerad bych kupoval něco co by nebylo k tomu a nebo nefungovalo tak jak by mělo.Koukal jsem na tento odkaz http://web.craftbeerpi.com/ ale nějak jsem nenašel co a kde bych měl koupit za součástky.Nejjednoduší by bylo pokud by byl někdo ochotný sestavit a poslat,ale předpokládám že je to scifi :P
hledal jsem tady na foru i jinde ale přišli mě diskuze staré a netuším co vše se zdokonalilo a vychytalo.
Moc VÁM VŠEM DĚKUJI

Autor:  Jimram [ stř 21. srp 2019 11:59:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: řízení varny

Já používám toto https://www.embeddedcc.com/products.html
Oproti běžnému PLC to má výhodu, že je to kontroler přímo na míru pro domácí vaření piva. Takže odpadá složité programování, doxela jednoduše si nakonfiguruješ své procesy. Ale hardware (teplotní čidla, relé pro topení, čerpadlo, míchadlo apod) musí zapojit někdo, kdo tomu rozumí.
Tady je ukázka ovládání, můžeš se podívat co právě vařím: http://178.17.2.235
jméno:bcs
heslo:varimpivo

Autor:  Jan Mareš [ čtv 22. srp 2019 6:43:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: řízení varny

Ahoj Tvé ovládání vypadá skvěle ale na poje podmínky zatím vyšší cena než jsem doufal.
Budu o tom uvažovat a moc děkuji Jenda

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/